11 listopada br. otwarcie dworku „Milusin” dla zwiedzających!

Go Button
My title
My Subtitle

11 listopada br. otwarcie dworku „Milusin” dla zwiedzających!

Pierwszym domem Józefa i Aleksandry Piłsudskich w Sulejówku był Drewniak. Jednak ze względu na to, że budynek nie miał ogrzewania rodzina Piłsudskich przebywała w nim wyłącznie w ciepłe miesiące.

W 1923 roku rodzina Piłsudskich zamieszkała w dworku „Milusin” będącym darem Komitetu Żołnierza Polskiego. Dworek „Milusin”, wybudowany pośród pięknego lasu, był miejscem wytchnienia dla Marszałka Piłsudskiego po blisko trzydziestu latach intensywnej działalności na rzecz niepodległej Polski. Częste spacery i przesiadywanie na ławce przed dworkiem należały, obok regularnej pracy pisarskiej, do jego codziennych rytuałów.

W Narodowe Święto Niepodległości zapraszamy serdecznie do odwiedzenia domu Piłsudskich, który w ostatnich miesiącach przeszedł gruntowną rewitalizację! Staraliśmy się zachować autentyczność wnętrz, ale także odtworzyć atmosferę domu sprzed stu lat. Dzięki temu, będziecie mogli poznać rodzinne i bardziej prywatne oblicze Marszałka.

Zapraszamy do odwiedzenia „Milusina” – świadka codzienności Marszałka, jego żony oraz córek i do odbycia podróży w czasie.  Ponowne otwarcie Narodowe Święto Niepodległości.