Otwarcie Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

Uroczyste otwarcie nowego budynku

W piątek, 14 sierpnia br., odbyła się uroczystość otwarcia nowego budynku Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Projekt jest zwieńczeniem wysiłku szeregu osób i podmiotów.

W dniach 15-16 sierpnia br. zorganizowane zostały Dni Otwarte, podczas których zwiedzający mogli bezpłatnie zobaczyć wystawę stałą. Otwarcie muzeum dla zwiedzających jest planowane na połowę listopada br.

Nowy budynek Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku powstał w sąsiedztwie zabytkowego dworku „Milusin”. Autorami oryginalnej koncepcji architektonicznej nowego budynku są Krzysztof Jaraczewski oraz Radosław Kacprzak. Gmach zaprojektowano tak, by swoją kubaturą nie przytłaczał zabytkowego dworku. Z tego powodu większa część nowego gmachu, przeznaczona na ekspozycję wystawy stałej, została ukryta pod ziemią, a nadziemne kondygnacje wtapiają się w otaczającą budynek zieleń i nie dominują nad zabudową miasta. Kubaturę obiektu odznacza prosta, surowa forma i ażurowa elewacja, dzięki której odlane z betonu architektonicznego ściany zyskują na lekkości i subtelności.

Go Button
My title
My Subtitle

Fot. ze zbiorów Muzeum Historii Fotografii im. Walerego Rzewuskiego w Krakowie