Debata poświęcona współczesnym upamiętnieniom Józefa Piłsudskiego.

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku i Biuro Programu Niepodległa zapraszają już na debatę poświęconą współczesnym upamiętnieniom Józefa Piłsudskiego. Debata odbędzie się już w najbliższy piątek, w przeddzień imienin Marszałka, niegdyś hucznie obchodzonych przez jego przyjaciół, zwolenników i podkomendnych.

 

🏺 Punktem wyjścia do dyskusji będzie instalacja rzeźbiarska „Ściana Wolności” Stanisława Bracha składająca się ze stu porcelanowych, stylizowanych głów Piłsudskiego wykonanych w fabryce porcelany w Ćmielowie na stulecie odzyskania niepodległości w 2018 roku. Ta współczesna instalacja zestawiona została przy wejściu do Muzeum z tradycyjnym wizerunkiem Marszałka – projektem pomnika autorstwa Stanisława Ostrowskiego, stojącego przed Belwederem w Warszawie.

 

📽 Zapraszamy do przyjrzenia się jego różnorodnym wizerunkom i uczestniczenia w debacie na miejscu w Muzeum lub śledzenia jej na fanpage’u Biura Programu Niepodległa lub kanale YouTube Muzeum.

W debacie uczestniczyć będą:

▪ prof. Stanisław Brach,

▪ dr Ewa Klekot,

▪ Krzysztof Noworyta,

▪ prof. Maria Poprzęcka,

▪ dr Ewa Toniak.

 

Dowiedz się więcej 👉 https://muzeumpilsudski.pl/pomnik-ze-spizu-porcelany-czy-pikselidebata-naukowa-o-wspolczesnych-upamietnieniach-jozefa-pilsudskiego/

 

📅 Kiedy: 18 marca 2022

⏰ Godziny: 18.00

📌 Gdzie: Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku oraz online na naszym fanpage’u bądź na Youtubie